Психологічна служба

Навчальний заклад – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
А.Барбюc

     Актуальність теми здорового способу життя викликана зростанням і зміною характеру навантажень на організм людини у зв’язку з ускладненням суспільного життя, збільшенням ризиків техногенного, екологічного, психологічного, політичного і військового характеру, що провокують негативні зрушення в стані здоров’я.
     Мета психологічної служби:
Оптимізація навчально-виховного процесу та формування особистісної і соціальної компетентності дітей щодо установок на здоровий спосіб життя та особистісне самозбереження; поліпшення психологічного клімату в колективах учнів, в педколективі та сімейному середовищі.
     Завдання психологічної служби:
– сприяння повноцінному розвитку особистості учнів;
– створення умов для формування в учнів мотивації до самовиховання і саморозвитку;
– забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
– профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів.
     На основі фронтального обстеження відстежуються насамперед учні, схильні до:
– дезадаптації,
– девіантної поведінки,
– до суїцидальної поведінки,
– учні з низьким рівнем мотиваційної сфери.
     Переважно індивідуальна робота з учасниками навчально-виховного процесу (учнями, педпрацівниками, батьками) з використанням психотерапевтичних технік.

     Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота – діяльність, спрямована на виправлення таких особливостей психічного розвитку, які не відповідають «оптимальній» моделі розвитку, нормі або віковому орієнтиру як ідеальному варіанту розвитку підлітка. Здійснюється у формі тренінгу або розвиваючого заняття.

     Психологічна просвіта спрямована на отримання учнями знань, необхідних для повноцінного психофізичного розвитку, успішного навчання, професійного становлення, формування соціальної компетентності.

“Будь обачним – ти живеш в час СНІДу!” 

Куріння і Здоров’я 

Від Вашої поведінки залежить Ваше життя
Пам’ятайте про це!!!

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
Одного разу Сократа запитали: «Що для людини найцінніше і найважливіше в житті — багатство чи слава?» Мудрець відповів: «Ані багатство, ані слава не роблять людину щасливою. Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля».
Дійсно, щоб життя грало яскравими барвами, а всередині вирувало бажання вчитися, творити, сміятися й здійснювати мрії, потрібно бути здоровим. Здоров’я — це зелене світло для цікавого, насиченого життя. Це бадьорий крок і хороший настрій. Врешті-решт, здоров’я — це молодість. Саме за здоровою молоддю — тобою і твоїми ровесниками — майбутнє України.
Щоб бути здоровим і радіти кожному дню, не потрібно багато. Ранкова зарядка, правильне харчування та гарний сон допоможуть тобі почуватись бадьоро і впевнено. У квітні світ відзначає важливе свято — Міжнародний день здоров’я. Як нагадати друзям, що бути здоровим — це модно й сучасно? Ми підготуватися до Дня здоров’я і запам’ятай: піклуватися про нього потрібно щодня, а не лише напередодні свята.

Робота з батьками

Робота з педколективом
• психолого – педагогічні семінари;
• індивідуальні і групові консультації;
• активна участь у виступах на педагогічній раді;
• розробка та надання психологічних рекомендацій за результатами психодіагностичних досліджень.